Up Strona domowa Michała Bemowskiego » Galeria zdjęć » Kim jestem?

Michał Bemowski

Nazywam się Michał Bemowski, mam 26 lat. Pracuję w firmie Semantive jako programista. Moje zainteresowania są dosć różnorodne, ale moimi głównymi hobby są fotografia, programowanie i astronomia. Więcej na ten temat można znaleźć na mojej stronie domowej.

Swoją przygodę z fotografią zacząłem już dość dawno. W dużej mierze tą pasją zaraził mnie mój tata, który bardzo dużo fotografował w młodości i wywoływał samodzielnie czarno-białe zdjęcia ze Smieny i Zenita. Moim pierwszym własnym aparatem była zwykła analogowa małpka - Hanimex z ręcznym naciągiem kliszy. Póżniej trafiłem na wakacyjny kurs fotografii w Ostrołęckiej Galerii i rozpocząłem przygodę z poczciwym Zenitem z obiektywem zoom! Nauczyło mnie to przede wszystkim podstaw technicznych i dzięki temu nie mam teraz problemów z takimi pojęciami jak czułość, czas naświetlania i przysłona. Miałem również okazję pracować w prawdziwej ciemni przy wywoływaniu kliszy i zdjęć z powiększalnika.

W 2002r kupiłem mój pierwszy aparat cyfrowy. Właściwie była to zwykła kamera internetowa VGA z zewnętrznym zasilaniem i 64MB pamięci RAM. Robiło to koszmarne zdjęcia ale wtedy jeszcze aparaty cyfrowe były sporą nowością, więc takie urządzenie było czymś naprawdę niezwykłym.

Póżniej pojawiła się cyfrówka z prawdziwego zdarzenia - HP735. Aparat robił bardzo przyjemne zdjecia, miał znakomity tryb makro, ale niestety po ponad roku się zepsuł... Wkrótce potem zastąpił go Canon A75. Aparat ten wykorzystywałem również do astrofotografii. Później, przez dwa lata używałem aparatu Fujifilm S6500fd, ale ze względu na stopkę do lampy błyskowej, lepszy wizjer i kilka innych funkcji zastąpił go wyższy model - S9600.

Obecnie fotografuję lustrzanką Nikon D7100 z kilkoma różnymi obiektywami: od szerokątnego, przez standardową stałkę do telezooma. Posiadam również nieco sprzętu oświetleniowego, m.in. systemową SB-800, zestaw sterowanych radiowo lamp Youngnuo, statywy oświetleniowe, parasolki, softbox itp. Posiadam również aparat Canon SX150 IS w roli kamery i sprzętu przenośnego.

Najbardziej lubię fotografować przyrodę, czyli różnego rodzaju krajobrazy, makro, ale również architekturę. Pasjonuje mnie również fotografia reporterska, lubię fotografować gdy coś się wokół dzieje, ale obecnie nie mam zbyt wielu okazji do wykonywania tego typu zdjęć. W przeszłości wykonywałem kilka reportaży na ślubach.

Z moich osiągnięć fotograficznych mogę wymienić III miejsce w kategorii do 18lat w konkursie "Narew - Oblicza Rzeki", główną nagrodę w kategorii do 18lat w kolejnej edycji tego konkursu pt. "Narew - Życie z rzeką w tle" organizowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury oraz wyróżnienie i nagrodę specjalną dyrektora OCK w konkursie "Ostrołęka jakiej nie znamy".